Starší přípravka – 21.10. 2018 – turnaj Hýskov

27.10. 2018   Starší přípravka Starší přípravka - 21.10. 2018 - turnaj Hýskov

V neděli 21.10. jsme se sešli v Hýskově na našem posledním podzimním turnaji starší přípravky. Udržení druhého místa, znamenající postup do jarní semifinálové skupiny se nezdálo být složitým úkolem. Situace na bojišti se ale mění každým okamžikem, takže nakonec o zápletku nebyla nouze ani tentokrát. Pozvánku na sraz tentokrát neobdržel nejlepší střelec posledního turnaje a nechali jsme ho vyniknout ve své věkové kategorii. Když ale v noci a ráno před turnajem začali mít bolesti břicha dva nominovaní osvědčení šutéři, zdála se to být komplikace. Na rozlosování, které by umožnilo každému týmu hrát dva zápasy v kuse a jeden pak mít pauzu, se bohužel nepřešlo ani na tomto turnaji. Na nás tentokrát v chladném počasí vyšla varianta jednou hrát a jednou stát pořád dokola. Takže zahřát se během jednoho zápasu na provozní teplotu a poté vychladnout… Že nám to nebude svědčit, jsme se obávali oprávněně.

V prvním zápasu jsme nastoupili proti domácímu týmu s Jirkou Sch. v brance. Bohužel se nám nepodařilo ubránit hned první útok soupeře, který se ujal snadno vedení. Za chvilku bylo ještě hůře, kdy jsme svoji chybou nabídli soupeři možnost ke skórování. Ten nabídkou nepohrdl a odskočil nám do dvoubrankového vedení. Ač jsme měli šance i my, tentokrát byl soupeř po všech stránkách lepší. Kvalitní obranou nás ke své svatyni nepouštěl, a když už jsme se dostali ke střele, skončila v rukou jejich brankáře. Poté, co jsme dostali pět minut před koncem do sítě další pozdrav od útočníků soupeře, bylo jasné, že tento zápas o postupujícím ještě nerozhodne. Ke korekci výsledku jsme se dostali až v úplném závěru, kdy na 1:3 upravil Paty.

Po pauzičce na vychladnutí nás čekala Liteň. S cílem dokázat, že minulá prohra byla jen drobná chyba v Matrixu, jsme na soupeře vlétli. I přes několik opravdu vyložených šancí jsme nedokázali žádnou z nich proměnit v gól. Jak se má se šancemi nakládat, nám ukázal soupeř z brejků a v polovině zápasu už vedl o dvě branky. Střeleckou smůlu jsme konečně protrhli díky Matoušovi, který zužitkoval rychlou rozehru autu od Benyho. Už o minutu později se znova Matoušovi podařilo vyrovnat pěknou střelou, která vymetla všechny pavučiny z levého horního rohu branky. Bohužel, poslední slovo měl tentokrát soupeř, který strhl vedení na svou stranu a uzavřel tak stav zápasu na 2:3 pro soupeře.

Že těch chybiček v Matrixu je pořád ještě spoustu k vylepšování, jsme se přesvědčili hned následující zápas s ČLU Beroun. Proti tomuto soupeři jsme si mysleli, že si spravíme chuť a pořádně si zastřílíme. Ale musíme přiznat, že soupeř skvěle bránil a hrozil nám z nebezpečných brejků. Deku, která na nás ležela po dvou smolně prohraných zápasech, se nám nedařilo ze sebe sundat. S Matthiasem v brance jsme sice na soupeře vlétli a prvního gólu jsme se dočkali hned z kraje zápasu díky Honzovi, kterého našel před brankou svojí nahrávkou Paty. Pak jsme se ale dlouho nemohli přes dobře organizovanou obranu prosadit. V polovině zápasu zvýšil na rozdíl dvou branek Paty, kdy lehkou tečí poslal Benyho nahrávku kolem padajícího brankáře. To ale bylo z naší strany všechno. Když se soupeři pět minut před koncem podařilo jeden z brejků dotáhnout až do gólového konce, začali jsme se strachovat o výsledek. Nakonec jsme stejně jako Real proti Plzni byli rádi za hubenou výhru 2:1. Shodou ostatních výsledků nakonec tyto upachtěné tři body rozhodly o našem postupu do jarní semifinálové skupiny.

Řekli jsme si o další přestávce, že s tímto výkonem dostaneme od zbylých soupeřů desítku a že je třeba hrát úplně jinak. Proti Sokolíkům z Králováku se místo obvyklých brankářů Matouše a Adama o místo mezi tyčemi přihlásila naše výpomoc z mladší přípravky MatyS. Nebylo to poprvé, kdy se trenérské požehnání nápadu hráče ukázalo jako ideální tah. Změna rozestavění na 2-2-1 už ovšem byl nápad z trenérské dílny a i ten se ukázal jako správný. Obrana šlapala na jedničku, co propustila, bezpečně pokryl MatyS a udržel tak čisté konto. Na první branku se čekalo až do poloviny zápasu, kdy Paty našel volného Winkyho, který svojí střelou zajistil naše vedení. Za pár minut si podobnou akci oba znovu zopakovali a vedli jsme už 2:0. Přímé kopy po přibývajících faulech soupeře se nám do další branky přetavit nepodařilo, a tak se už skóre nezměnilo.

Díky skvělým zákrokům z minulého zápasu zůstal MatyS v brance i proti poslednímu soupeři – Královu Dvoru „B“. Tady už mu čisté konto bohužel vydrželo jen chvilku a soupeř se po pěkné akci ujal vedení. Pak se dlouho hra přelévala z jedné strany na druhou až do poloviny zápasu. V té chvíli protrhl své střelecké podzimní trápení Jirka Sch. a konečně první z jeho mnoha střeleckých pokusů skončil i díky teči obránce za brankářovými zády. Po chvíli zachytil Beny výhoz brankáře a střelou k tyči jsme se ujali vedení. Zanedlouho jsme přidali úplně stejný gól, s tím rozdílem, že vykopnutý míč zachytil Martin D. Už na 4:1 navyšoval za veliké radosti rovněž svým prvním gólem podzimu Matthias. Než utichla naše oslava, tak se soupeři podařilo snížit. Divácky atraktivní zápas pokračoval dále. Minutku před koncem našel Honza před brankou Patyho a vedli jsme již o tři branky. Tečku za povedenou sezónou udělal sám kapitán – na konečných 6:2 uzavřel Beny po samostatné akci.

Na tomto turnaji jsme obsadili třetí místo a celkově jsme po podzimu skončili na druhé příčce. To znamená, že nás na jaře čekají ještě těžší soupeři než nyní. Bude třeba přes zimu pořádně máknout, abychom měli šanci se s nimi měřit. Dle předpokladů nás v pětičlenné semifinálové skupině čekají kromě Sokola Králův Dvůr ještě týmy Zdice „A“, Loděnice a Králův Dvůr „A“. Celkově můžeme hodnotit podzim jako úspěšný. Snaha a chuť do hry byla u většiny hráčů nepřehlédnutelná a to je to nejdůležitější. Ostatní se dostaví časem. Berounským kabrňákům nazdar!

 

Výsledky:

Cembrit – Hýskov / Chrustenice         1:3 (Paty)

Cembrit – Liteň                                      2:3 (Winky 2)

Cembrit – Český Lev Union Beroun  2:1 (Beny, Paty)

Cembrit – Sokol Králův Dvůr              2:0 (Winky 2)

Cembrit – Králův Dvůr „B“                 6:2 (Beny 2, Jirka Sch., Martin D., Matthias, Paty )

 

Sestava: Jirka Schneider (2xB), Matthias Ulrych (1xB), Matyáš Seidl (2xB), Adam Suchitra, Tadeáš Hirsch, Jirka Jakubíček, Maty Fára, Martin Dřevěný, Honza Benech (K), Martin Patera,  Matouš Winkler

Více fotografií z utkání naleznete v galerii

Text: JiP, JSch | Foto: DuB