Cembrit Beroun – TJ Chodouň 8:3 (4:1)

13.9. 2015   A tým Cembrit Beroun – TJ Chodouň 8:3 (4:1)

Tentokrát jsme se dlouho trápili. Přesto jsme si do poločasu vytvořili třígólový náskok. Po přestávce využila Chodouň řadu našich chyb, snížila a kladla odpor až do 70. minuty. Až drtivý závěr přinesl pod most tradiční osmičku. V 2. min. po odraženém rohu pálil Nový do břevna. V 10. min. založil překrásnou akci Hampl, Nový prostrčil na D. Novotného, ale ten sám před brankářem zakončoval slabě. V 21. min. se po chybě obrany dostal do samostatného nájezdu Čížek a uklidil k míč přesně tyči – 1:0. Ve 24. min. po přímem kopu hostí se ocitl tři metry před Eliáškem Peták, gólman jeho střelu výborným reflexem vyrazil. Ve 30. min. po ztratě míče hostí unikl Čížek, posadil centr na hlavu Landy a ten se nemýlil – 2:0. Ve 32. min. soupeř využil situace po trestném kopu Kosnar, vydřel míč a přes celou branku snížil – 2:1. V 34. min. udržel Čížek na zádech dva obránce, našel v pokutovém území D. Novotného, který po zemi k tyči znovu zvýšil vedení na dvoubrankový rozdíl – 3:1. Ve 43. min. se vydařila pohledná kombinace, když Ličík uvolnil do křídla Uksu, ten prostrčil ihned do běhu Beňovi a z přesné přihrávky skóroval zblízka opět D. Novotný – 4:1. Jako by nás vedení ukolébalo a úvod druhého dějství jsme podcenili. V 55. min. byl Eliášek krátký na přízemní střelu Turického – 4:2. V 57. min. neudržel náš brankář spíše centr Turického z velkého úhlu, který mu propadl do branky a bylo zaděláno na zápletku – 4:3. V této nervozní pasáži předvedl úchvatné sólo Ličík, ale po obejití brankáře trefil jediného obránce v brance. Na druhé straně Turický pálil do břevna. V 70. min. vzal na sebe zodpovědnost Nový a výstavní střelou ze 17m zvýšil na 5:3. Hned v 71. min. po střele D. Novotného stál na správném místě opět Nový a zvyšoval do prázdné branky na 6:3. Poté střelu Hampla zázračně vyrazil brankář Dimitrov. V 82. min. vznikl velký závar před hostující brankou. D. Janda ze 3m zatřásl břevnem, dorážka byla záhadně zblokována na brankové čáře. Nakonec přeci jen Beňo propálil všechno co mu stálo v cestě – 7:3. Konečné slovo měl opět Beňo, když rohový kop zakončil výstavní hlavičkou za záda brankáře – 8:3. Po nevydařeném úvodu druhé půle, tak nakonec fanoušky potěšilo vítězství o pět gólů.

Sestava: Eliášek – Uksa (75. Janda D.), Hampl, Celina, Schýbal (55. Novotný M.) – Beňo, Nový, Ličík, Landa -Novotný D. (70. Krumholz) – Nový, Čížek (60. Klier)

Branky: 2x Beňo, 2x Novotný D., 2x Nový, Čížek, Landa

Rozhodčí: Janda V.