Nižbor B – Cembrit Beroun 4:2 (3:1)

1.11. 2015   A tým Nižbor B - Cembrit Beroun 4:2 (3:1)

Stalo se snad již tradicí, že se nám v Nižboře nedaří a necháváme zde body. Domácí rezerva byla posílená o Němečka Davida a Romana Lukeše. Náš tým oproti tomu bez Celiny, Ličíka, Nového, Veselého, Schýbala a dlouhodobě zraněného Vydry a Palusky. Poslepovaná sestava předvedla školácké chyby v obraně, nepřesnosti a špatnou koncovku. Díky tomu jsme si nic než prohru nezasloužili. Úvod byl jak ze špatného filmu. Po naší rozehrávce úvodního výkopu se hned ve 20. vteřině otevřel střed obrany, sólo R. Lukeše brankář Janda ještě bravurně zastavil, ale vracejícímu Krumholzovi se nepovedl odkop a směřoval do opuštěné vlastní branky. Dobíhajícímu Landovi, který ještě mohl vykopnout z brankové čáry, se ale také míč svezl z kopačky a nešťastně jej poslal do vlastní sítě – 1:0. V obraně se i nadále opakovaly velké chyby a nepřesnosti. Ve 14. min. po naší další chybě uvolnil R. Matějka R. Lukeše a ten z 16m střelou k tyči zvýšil na 2:0. Teprve za tohoto nepříznivého stavu jsme se dostali do zápasu, několik dobrých možností zblokovala obrana a velkou šanci neproměnil D. Novotný. V 30. min. nás opět podržel brankář D. Janda, když vychytal v další gólovce R. Lukeše. V 34. min. se rozhodl k nečekané střele z 22m Čížek a míč zapadl do horního růžku – 2:1. Další slibné akce jsme nedotáhli do kýženého výsledku. Naopak ve 43. min. vydláždil R. Matějka uličku pro R. Lukeše, jenž díky rychlosti a pěkné přízemní střele zajistil navýšení vedení pro domácí – 3:1. Po změně stran tempo hry přece jen opadlo. Závodí bylo častěji na půlce soupeře, jenže tomu to vyhovovalo, spolehlivě bránil a byl nebezpečný rychlými kontry. Jeden takový předvedl Boubín v 58. min., na kterého v osobním souboji nestačil Uksa a domácí forvard zkušeně proměnil sólo – 4:1. Po chvíli při další gólovce R. Lukeš ztroskotal na našem brankáři. Poslední čtvrthodina byla z naší strany nejzdařilejší, ale bez efektu. Přetažený rohový kop nasměroval na zadní tyči těsně mimo Klier. Gólovou hlavičku Beňa z dalšího rohu směřující do sítě, nechtěně vykopl z branky dobíhající M. Novotný. Další střely byly nepřesné či slabé a závary v brankovém uzemí odvrátili domácí obránci. Dočkali jsme se až v 89. min., kdy dalekonosný pokus D. Novotného z 32m skončil nečekaně za zády domácího brankáře – 4:2. Závěrečný tlak byl již jen labutí písní. Z našeho týmu zaslouží pochvalu snad jen brankář Janda, který nás svými zákroky uchránil od většího přídělu. Zápas s přehledem odřídil rozhodčí Špivák.

Sestava: Janda – Landa, Klier, Krumholz (46. Exner), Uksa – Novotný M., Hampl, Beňo, Sládek – Čížek, Novotný D.

Branky: Čížek, Novotný D.

Rozhodčí: Špivák R.

Diváků: 60