Turnaj starších přípravek – 9.10. 2016

11.10. 2016   Starší přípravka Turnaj starších přípravek – 9.10. 2016

Za sychravého počasí jsme se sešli v neděli dopoledne na předposledním podzimním mistrovském turnaji v Nižboru. Původně se ve stejný čas měl hrát i turnaj mladší přípravky na Lvu, a tak jsme měli komplikace se sestavením týmů. Protože byl ale turnaj MP nakonec zrušen, vše dopadlo dobře a kromě 3 marodů – Maxe, Filipa L. a Míry jsme mohli jet kompletní. Tentokrát si pořadatel vytvořil vlastní pořadí zápasů a my tak rádi přivítali začátek našeho prvního zápasu až v 10:25. Díky tomu stihl dorazit i šéftrenér zelenobílé juniorky Cembritu Vlasta Salaj, který do 9:45 žil v přesvědčení, že je turnaj až odpoledne… 🙂

V prvním zápasu jsme nastoupili proti Zdicím. V souboji, dle průběžné tabulky, druhého se třetím jsme si ze začátku vytvořili několik velmi slibných šancí. Bohužel se ale ani jedna neujala. Poté se hra opticky vyrovnala a i soupeř párkrát z protiútoků zahrozil. Přes naší dobře organizovanou obranou trojku – Michala, Jonáše a Adama, se mu ale nepronikalo lehce a pokud se mu to povedlo, tak ztroskotal na Matějovi v brance. Nakonec se ujala nejméně nápadná šance a po přiklepnutí Filipa rozhodl o vítězství 1:0 Milan.

Druhý zápas proti ČL-U Beroun byl pouze pro psychicky odolné fanoušky našeho týmu z řad rodičů. Šancí jsme si opět ze začátku vytvořili několik, které po gólu vyloženě volaly. Volaný ovšem hovory nepřijímal a my, místo vedení, jsme po dvou pěkných akcích soupeře prohrávali 0:2. Že mají děti bojovného ducha a nevzdávají se ani za nepříznivého stavu, jsme se mohli přesvědčit ve zbývajících minutách zápasu. Na 1:2 snížil po přihrávce Martina náš ostrostřelec Milan. Za chvilku bylo vyrovnáno. To když po faulu téměř na půlce hřiště rozehrál trestný kop Michal. Jeho střílený centr se dostal k volnému Martinovi. Náš nejmenší nezazmatkoval a zkušeně poslal levačkou kolem vybíhajícího gólmana míč k tyči. Není vždy nutná největší rána… Dokonalý obrat zajistil chvilku před koncem opět Milan poté, co na půli soupeře vybojoval míč a sám se, tváří v tvář brankáři, nemýlil. Vítězství 3:2 jsme si pak již vzít nenechali.

Třetí zápas proti týmu z Králova Dvora jsme začali na jedničku. Se snahou proti nejlepšímu soupeři konečně bodovat jsme naše šance hned ze začátku přiživili vedoucí brankou Milana. Soupeř chvilku nevěděl, co hrát, ale netrvalo to dlouho. Jejich kapitán si chvilkami s naší obranou dělal, co chtěl. Proto jsme po několika vyšachování od soupeře, kdy doklepával míč do prázdné branky rychle prohrávali 1:4. Opět se nám podařilo snížit. Po nahrávce Honzy skóroval Milan. Poté si oba role vyměnili a Milan perfektní nahrávkou našel před odkrytou brankou volného Honzu. Tomu bohužel na nerovném terénu míč těsně před nohou odskočil a jeho střela tak mířila těsně mimo branku. Kdyby se podařilo snížit na rozdíl jediného gólu, mohlo to být ještě napínavé. Takto soupeř z následné akce naopak navýšil své vedení opět o tři branky a stanovil tak konečný výsledek 2:5 z našeho pohledu.

V posledním mači jsme se střetli s domácím Nižborem. Toho vydatně povzbuzoval jeho fanclub v podobě kamarádů na tribuně, ale naši zelenobílí borci se nezalekli a předváděli i v tomto utkání hezkou hru. První gól zařídil Milan po samostatné akci. Druhý přidal opět Milan po nahrávce Martina a třetí po kombinaci naší útočné dvojice „Největší s nejmenším“ přidal Martin malý po přihrávce Karla velikého. Výsledek 3:0 byl na světě.

Pro změnu si tedy opět domů vezeme v celkovém součtu 9 bodů a druhé místo. Nejlepším hráčem našeho týmu byl pořadateli vyhlášen Milan Studnička, který opět nezklamal své příznivce a zaznamenal 7 gólů. Navíc potěšil i trenéry několika přihrávkami, které správně obohacují jeho herní repertoár. 🙂 Na těžkém podmáčeném terénu si za předvedený výkon zaslouží pochvalu všichni hráči. V naší obranné fázi jsme soupeře téměř nenechali vydechnout a žádný souboj jsme nevypustili. Nelze končit jinak než posledně: když se přidá i více štěstí v zakončení, tak třeba i ten Králův Dvůr jednou porazíme! 🙂

Sestava:
Matěj Špička (B) – Jonáš Kelner, Michal Benech, Adam Eliáš – Honza Benech, Filip Seidl, Milan Studnička (K), Martin Patera – Julian Löhner, Marek Rýdl

Výsledky:
Cembrit – Zdice „B“ 1:0
Cembrit – ČL-U Beroun „B“ 3:2
Cembrit – Králův Dvůr 2:5
Cembrit – Nižbor 3:0

Text: Jirka Patera
Foto: Dušan Benech, Martina Schwarzrocková, Jirka Patera

Více fotografií z turnaje naleznete v fotogalerii ->