Cembrit Beroun – ČLU Beroun B 2:2 (1:2)

18.9. 2018   A tým Cembrit Beroun - ČLU Beroun B 2:2 (1:2)

Utkání se muselo přítomným divákům líbit, pravé derby, boj o každý míč, hra se přelévala ze strany na stranu a k tomu byla ještě skvělá divácká kulisa.

Hosté se dostali velmi rychle do vedení, když v 1. min. Martin Vávra nevěděl co s míčem a z nemožného úhlu od brankové čáry jej vracel před branku a míč zapadl u opačné tyče do sítě – 0:1. V 9. min. po pěkné akci Nápravník vnikl do šestnáctky a ze 13m vyslal střelu k tyči, ale brankář Hůla se vyznamenal. Další pohroma pro nás přišla, když musel v 11. min. odstoupit stoper Šťastný pro svalové zranění. V následující minutě zahrával Větrovec přímý kop z 35m a utěšená střela pod břevno překvapila hostujícího brankáře – 1:1. V 18. min. zahraný rohový kop v podání Grajcara dobře vyboxoval Grygar na další roh. Ten byl ještě lépe Grajcarem kopnutý, propadl v malém vápně až k neobsazenému Slabému a ten ve skluzu nekompromisně poslal hosty opět do vedení – 1:2. Ve 25. min. nevypustil Veselý souboj a odražený míč ze 17m trefil nepatrně mimo. Poté ideálně uvolnil Nápravník Palusku, jenže ten z očí do očí brankáři volil nesmyslný lehký lob a bylo po tutovce. V tlaku domácích stoper Ondřej Slabý předvedl několik tvrdých zákroků a bylo s podivem, že za celý zápas spatřil pouze jednu ŽK. Naopak ve 38. min po druhé ŽK opustil arenu Miloš Novák.

Přesilovku jsme nehráli ideálně, příliš snahy přinášelo nepřesnosti na naše kopačky. Naopak v 52. min. trestný kop Grajcara z 18m směřoval k tyči, ale skvěle jej vyrazil Grygar. Poté ostrý centr Nápravníka dorážel ze 2m Beňo, jenže čaroval brankář Hůla a vytěsnil míč na tyč a ven. Vyrovnání jsme se dočkali v 61. min., kdy se Malý zapojil do útoku a vybídl nabíhajícího Nápravníka, který z 10m nedal bombou po břevno brankáři šanci – 2:2. V 68. min. dal o sobě vědět Michal Novák, když se zbavil tří strážců a nebezpečně vystřelil, ale důležitý zákrok vytáhl brankář Grygar. Poté centr Nápravníka zblízka zakončoval Beňo, ale nepatrně prováhal správný čas a obránce jeho střelu zblokoval. Po chvíli Nápravník připravil gólovku opět pro Beňa, jenž těsně minul branku. Velmi nebezpečný byl další rohový kop Grajcara, který proletěl na zadní tyč a Michal Novák ze 3m hlavičkoval nad břevno. Až do posledního hvizdu rozhodčího Šnajdra si zápas ponechal náboj.

Sestava: Grygar – Veselý, Šťastný (11. Klier), Větrovec (60. Ličík), Landa – Beňo, Malý, Nápravník, David – Paluska, Helebrant (85. Čížek)

Rozhodčí: Šnajdr – Plecitý, Franc

Diváků: 230

Více fotografií či videa z utkání naleznete v galerii

Text: IS/OU | Foto: Pavel Jonáš