Turnaj mladší přípravky – 14.10. 2017

20.10. 2017   Mladší přípravka Turnaj mladší přípravky – 14.10. 2017

Poslední turnaj, který měl rozhodnout o celkovém pořadí po podzimu, nás čekal v Lochovicích. Během týdne jsme napočítali 5 omluvenek. A tak zbylo jen šest statečných, které jsme na správný počet doplnili jedním greenhornem Márou Dřevěným. Karty byly rozdány jasně. V plný bodový zisk s Královým Dvorem a Českým Lvem jsme věřili, a tak měl o pořadí na prvních dvou místech rozhodnout hned náš první zápas proti domácímu sloučenému týmu Lochovic a Hostomic. Náš dvoubodový náskok v tabulce znamenal, že nám může stačit i remíza.

Do rozhodujícího zápasu jsme ještě nechali Marka aklimatizovat a nastoupili jsme pouze s jedním hráčem na střídačce. Abychom byli v malém počtu schopni čelit nájezdům soupeře lépe, vrátili jsme se k dříve odzkoušené hře 1-1-2-1. Jirka v brance, Maty F. jako obranná zeď, Honza s Martinem P. jako důrazné rychlonožky po stranách a Martin D. v útoku. Maty S. byl připraven hned na plac, protože únava se brzy očekávala u všech. Že nebude čas na odpočinek, bylo jasné dle vývoje skóre od prvních minut. Hned ve druhé minutě šli domácí do vedení. Vyrovnat se nám naštěstí podařilo zanedlouho, kdy se po osa Maty S. – Martin P. – Honza prosadil posledně jmenovaný. Do poločasu jsme ještě jednou inkasovali, a tak byli o přestávce veselejší soupeři. Zajíci se ale naštěstí počítají až po honu… Chvilku po začátku druhé půle bylo opět srovnáno, kdy po chytře rozehraném autu Martinem P. skóroval podruhé Honza. Další šance ke skórování měli domácí, kdy souboj před naším pokutovým územím byl posouzen jako faul. Domácí specialista na trestné kopy nezaváhal a my opět prohrávali. Už to, s vidinou rychle ubíhajícího času, vypadalo na zmar, ale nakonec se na nás štěstí usmálo. I třetí gólovou nahrávku od Martina P. se podařilo Honzovi v poslední vteřině zápasu dostat do správného prostoru mezi tři tyče a byl konec.

S Českým Lvem to dlouho vypadalo, jako bychom zapomněli, že fotbal se hraje na góly a dlouho nám do branky soupeře nic nespadlo. Až teprve v 6. minutě vybojoval Honza míč a došel s ním až do branky. Pak se nám konečně podařilo skórovat i po rohovém kopu, kdy Martin P. našel v dobrém náběhu opět Honzu. Do druhé půle šel do branky Maty F., který hrál od začátku v ne zcela ideální zdravotním stavu. Abychom ulehčili i ostatním přetíženým hráčům zapojili jsme do hry i benjamínka Marečka. Ten bojoval tak srdnatě, že poté, co brácha Martin po nahrávce svého jmenovce zvyšoval na 3:0, nenechal soupeře ani rozehrát a hned jim chtěl míč vzít… 🙂 Následně se mezi střelce zapsal i samotný specialista na nahrávky Martin P. Bojovnosti bráchy využil Martin D. ještě jednou a zvýšil tak již na 5:0. Uspokojeni výsledkem a taky únavou jsme soupeři umožnili snížit. Závěr zápasu ale patřil opět nám, kdy na konečných 6:1 dával Martin P.

Poslední krok za celkovým vítězstvím ve skupině nás čekal udělat proti mladším hráčům Králova Dvora. Vedení jsme se ujali záhy, kdy se prosadil Martin D. a můžete hádat, kdo mu na gól nahrával… 🙂 Jenže jsme zapomněli taky bránit a Jirka, který byl opět v brance, nezabránil po přečíslení soupeře gólu v naší síti. Hned po rozehrávce dal Honza gól na 2:1. Potom už začal tým fungovat jako dobře namazaný stroj a v bráně soupeře končila jedna šance za druhou. Ve čtvrté minutě našel před brankou Honza Martina D. – 3:1. Sedmá minuta a bylo to po Honzově gólu o tři branky. V 9. min. se nám podařilo skórovat dokonce dvakrát – nejdříve zavěsil Martin P. a pak Martin D. zvyšoval už na 6:1. V 10. min. zachytil Martin P. špatný výhoz brankáře a poločas skončil 7:1. Na posledních deset minut šel do branky Martin P. a i na ostatních postech jsme zkoušeli různé varianty. Na 9:1 upravil dalšími góly Honza a zbytek už byl v režii Matyho F. Ten ukázal, že má nejenom dobré obranné schopnosti, ale i útočení mu není cizí. Důkazem jsou jeho 3 kusy v síti soupeře, kterými stanovil konečné skóre na 12:1. Nejvyšší čas zavést sazebník poplatků pro rodiče za hattricky! Málo který z přihlížejících tatínků by nemusel sahat do kapsy pro peněženku… 🙂 I když to podle výsledku nevypadá, tak nás soupeř v některých momentech dokázal potrápit a vytvořit si gólové šance. Bohužel se při takovém skóre výsledek špatně počítá, a tak bylo do zápisu uvedeno 11:1. Nejsem si jist, ale možná je to naše historicky nejvyšší výhra v novodobé historii naší mládeže.

Díky vysoké výhře v posledním zápasu jsme se o skóre stali vítězi tohoto turnaje a i celkově jsme skončili na prvním místě. Nový systém tentokrát určil, že z každé skupiny postupují dva do jarních semifinálových skupin. My do té berounské a Lochovice s Hostomicemi do té hořovické. S největší pravděpodobností nás tak na jaře čekají týmy Zdic, Chyňavy, Králova Dvora „A“ a Loděnic. I přes komplikace, které jsme díky malému počtu hráčů v posledním turnaji měli, jsme zvládnuli vše na výbornou! A tak nezbývá, než se snažit si tuhle známku udržet a to je určitě těžší úkol, než ji jednou získat. Blahopřání a díky patří všem zúčastněným při podzimních bojích! Berounským kabrňákům nazdar!

Sestava:
Jirka Schneider – Maty Fára, Honza Benech (K), Martin Patera, Maty Seidl, Martin Dřevěný, Marek Dřevěný

Výsledky:
Cembrit – Hostomice / Lochovice 3:3 (3x Honza)
Cembrit – ČL-U Beroun 6:1 (2x Honza, 2x Martin D., 2x Martin P.)
Cembrit – Králův Dvůr B 12:1 (4x Honza, 3x Martin D., 3x Maty F., 2x Martin P.)

Konečná tabulka turnaje a konečná podzimní tabulka ->

Více fotografií z turnaje naleznete ve fotogalerii ->

Text a foto: Jirka Patera