Starší přípravka – neděle 6.5. 2018 – turnaj Nižbor

15.5. 2018   Starší přípravka Starší přípravka – neděle 6.5. 2018 – turnaj Nižbor

Na turnaji v Nižboru nás čekalo velmi pěkné, slunečné počasí. Tentokrát jsme se sešli v plné síle, takže bylo možné i dostatečné střídání hráčů. Na začátku turnaje jsme si slíbili, že konečně zabereme, přidáme na důrazu, zkusíme nějakou střelu z delší vzdálenosti a odvezeme si konečně body za vítězství v některým zápasu.

Cembrit – Zdice 1:4

Proti Zdicím se do brány postavil Jirka Sch., ale už po 30 sek. byl krátký na tvrdou střelu soupeře, 0:1. Ve 3.min. se před Jirkou sám objevil útočník Zdic, ale jeho pokusu ke skórování Jirka zabránil. V 6.min. se opět na Jirku řítil další útok, ale včasným vyběhnutím gólu zabránil. O sobě jsme dali vědět až v 7.min., kdy jsme poprvé vystřelili na soupeřovu bránu, ale ke gólu to nevedlo. Ve 2. pol. jsme začali o poznání lépe, kdy jsme se dočkali i vyrovnání. Běžela 3.min., kdy před brankářem Zdic zafungoval důraz Pepíka, který míč vybojoval a Jirka J. gólem na 1:1 vyrovnal. Bohužel v 6.min. jsme před vlastní brankou zazmatkovali a výsledkem byl náš vlastní gól, 1:2. V 7.min. soupeř pěkně vystřelil na naší bránu do míst, kam ještě nějakou dobu Jirka nevyskočí, 1:3. Minutu před koncem si slabší chvilku vybral i Jirka, kdy špatným výkopem našel pouze soupeře a ten jeho omyl potrestal gólem, 1:4.

Cembrit – Liteň 3:1

Před druhým zápasem jsme si řekli, že jeden nepovedený zápas nás nemůže srazit na kolena. Do brány se tentokrát postavil Adam S. Nabuzení a touhou konečně zvítězit jsme si hned v 1.min. vytvořili pěknou šanci ke skórování, ale prozatím bezúspěšně. Gólu jsme se ale dočkali už v 5.min., kdy pěknou střelou překonal brankáře Matyáš Pospi, 1:0. Vedení nám vydrželo 2 min., kdy se Litni podařilo vyrovnat, 1:1. V 8.min. jsme zahrávali penaltu za faul na Tadeáše, k té se postavil Jonáš, ale střelou do prostředka brány gól nedal. Ve 2. pol. jsme ve 4.min. zaskočili obranu soupeře, kdy Tonda pěkně hozeným autem našel před brankou Litně Pepíka a ten strhl vedení na naši stranu, 2:1. Na 3:1 pojistil naše vítězství Jirka Sch., kdy střelou z dálky a přispěním teče od obránců skončil míč v síti Litně.

Cembrit – Chrustenice 1:2

Se skvělým pocitem, že jsme konečně vyhráli jsme se vrhli i na soupeře z Chrustenic. Do brány se vrátil Jirka Sch. První poločas byl z obou stran velmi bojovný a skončil bez gólů. Ve 2. pol. jsme si ve 2.min. špatně pokryli hráče při rozehrávání rohového kopu, a tak se soupeř, díky proměněné hlavičce, ujal vedení 0:1. Ve 3.min. při střídání, místo toho, abychom hráli fotbal, jsme na sebe volali, kdo má jít střídat, a tak nás soupeř při rychlém rozehrání autu potrestal gólem na 0:2. O minutu později uplatnil svůj důraz Jirka J. před brankou a snížil tak na 1:2. Když už jsme se hnali všichni za vyrovnáním, tak jsme si neuhlídali v 8.min. útočníka Chrustenic, který sám běžel na Jirku, ale ten mu ve vyložené šanci ke skórování zabránil. Do konce zápasu se skóre už nezměnilo.

Cembrit – Nižbor 4:1

Do posledního zápasu šel do brány opět Adam S. Začátek utkání nám vyšel skvěle, běžela 2.min. a Jirka J. svým gólem zajistil naše vedení, 1:0. O minutu později soupeř rozehrával rohový kop a k našemu překvapení jsme si opět vstřelili vlastní gól (již 2. na tomto turnaji), 1:1. V 8.min. jsme měli velkou šanci jít do vedení, ale Tadeáš ze 2 m branku přestřelil. Do 2. pol. jsme se opět povzbudili, že ještě není nic ztraceno a pokud budeme hrát to, co celý turnaj, tak můžeme zápas vyhrát a pomýšlet i na pěkné umístění. Už ve 2.min. jsme se dočkali vedení 2:1, kdy Jonáš svým autovým hodem našel před brankou Martina Dř. a ten už věděl kam s míčem. V 5.min. jsme měli možnost rozehrávání přímého kopu na soupeřovu bránu asi z 10 m. Ke kopu se postavil Jonáš, ale místo střely na bránu se rozhodl pro „lob“ do pokutového území a to zaskočilo nejen trenéry, ale i naše hráče, takže z toho nebylo nic 🙂 V 7.min. se Jonáš taky dočkal svého gólu, kdy ze střední vzdálenosti vystřelil na branku a brankář si střelu srazil do brány, 3:1. V samém závěru Tadeáš ještě zatáhl míč až na soupeřovu půlku a svojí nahrávkou před branku našel osamělého Pepíka a ten uzavřel naše vítězství na 4:1.

Po senzačních dvou výhrách skončil náš tým na velmi skvělém 2.místě.

Sestava:
Adam Suchitra – Jonáš Kelner, Míra Vojč, Tonda Vevera, Tadeáš Hirsch, Jirka Jakubíček, Pepa Patera, Matthias Ulrych, Martin Dřevěný, Jirka Schneider a Matyáš Pospíšil

Konečná tabulka turnaje a průběžná jarní tabulka ->

Text: Jirka Schneider